Wyszukiwarka

Logowanie

Rejestracja jest niezbędną czynnością, abyś mógł dodać ogłoszenie w zakładce "Praca"
Wykonane przez:

 

7 kwietnia br. w Sejmie RP zakończyło się trzecie czytanie poselskiego projektu Prawa farmaceutycznego. Obecny kształt projektu zakłada zachowanie kryteriów geograficzno-demograficznych przy otwieraniu nowych aptek. Przywrócono również zapisy dotyczące zasady „Apteka dla Aptekarza”. Teraz pracami nad projektem zajmie się Senat RP.

W projekcie utrzymano zapisy dotyczące obowiązywania kryteriów geograficzno-demograficznych. W przypadku powstawania nowych aptek będzie to 3 tys. mieszkańców w danej gminie przypadających na jedną aptekę, a odległość między sąsiadującymi placówkami wyniesie co najmniej 500 metrów. To kryterium nie będzie obowiązywało, jeśli farmaceuta otworzy nową aptekę w odległości 1 km od obecnie istniejącej. Ponadto, parlamentarzyści zdecydowali o przywróceniu zapisów mówiących o tym, że aptekę może prowadzić tylko farmaceuta lub farmaceuci w ramach wybranych spółek osobowych (tzw. „Apteka dla Aptekarza”).

Dzisiejszy wynik głosowania pokazał, iż parlamentarzystom zależy na naprawie rynku farmaceutycznego. Decydenci rozumieją i dostrzegają problemy, z jakimi zmagają się polskie apteki – podsumowała  Elżbieta Piotrowska-Rutkowska prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej.

W głosowaniu wzięło udział 427 posłów (ZA: 236, PRZECIW: 189, WSTRZYMAŁO SIĘ: 2).

Projekt trafił do dalszych prac legislacyjnych, które odbędą się w Senacie.

 

 

 

Informacja firmy TEVA Pharmaceuticals Polska Sp. z o.o. dotycząca produktu leczniczego BRALTUS.

www.tevamed.pl

 

 

 

Stanowisko Konsultanta Krajowego z farmacji aptecznej w sprawie mono leku z receptury

 
 

II Mistrzostwa Polski Farmaceutów w Raftingu

Kraków, 19 – 21 maja 2017 r.

20170328 plakat rafting03

 

1) Pismo Informacyjne

2) Regulamin

3) Deklaracja uczestnictwa

4) Informacje szczegółowe

 

Serdecznie Zapraszamy