Wyszukiwarka

indeks

 

indeks

 

 

 

Logowanie

Rejestracja jest niezbędną czynnością, abyś mógł dodać ogłoszenie w zakładce "Praca"
Wykonane przez:

Drodzy Państwo,

Informujemy, że karty sportowe FitSport i FitProfit na miesiąc lipiec są do odbioru w siedzibie GOIA.

W przypadku odbierania kart przez osoby trzecie, bardzo prosimy o upoważnienie pisemne lub przesłane na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zapraszamy!

Szanowni Państwo,

Ministerstwo Zdrowia w ubiegłych latach pochyliło się nad kwestią leków sprzedawanych poza aptekami i rozpoczęło prace nad projektem ustawy wprowadzającej ograniczenia, po czym w sierpniu 2017 wstrzymało działania uzasadniając ten krok negatywnym wpływem na opłacalność prowadzenia małych placówek handlowych. Racje ekonomiczne przeważyły więc nad bezpieczeństwem pacjentów.

Stowarzyszenie Leki Tylko z apteki przygotowało i wydało obszerny raport, pt. „Pozaapteczny obrót lekami OTC”. Wnioski z raportu są niepokojące.

Jak wynika z danych przytoczonych w raporcie, średni przychód ze sprzedaży leków w jednym punkcie sprzedaży pozaaptecznej to ok. 390 zł miesięcznie, natomiast marża przeciętnego punktu sprzedaży z tytułu handlu lekami w skali miesiąca wynosi 90 zł. Nie ma więc uzasadnienia teza Ministerstwa Zdrowia, zgodnie z którą z powodu ewentualnych ograniczeń handlu lekami OTC niektóre placówki handlowe mogłyby zbankrutować.

Tymczasem pacjenci kupujący leki w aptekach mogą liczyć nie tylko na fachowa poradę, ale często i na lepsze ceny kupowanych preparatów. Jak czytamy w raporcie – średnia cena jednej tabletki leku przeciwbólowego na bazie ibuprofenu wynosi 47 gr, natomiast w sklepach ogólnodostępnych kształtuje się ba poziomie 58 gr. Także średnia cena jednej tabletki leku na bazie paracetamolu w aptekach wynosi 28 gr i jest znacząco niższa od ceny na rynku pozaaptecznym (40 gr za tabletkę).

Raport oraz list otwarty do Ministra Zdrowia są dostępne na stronie Stowarzyszenia Leki Tylko z Apteki, w zakładce „Kampanie” (www.lekitylkozapteki.pl/strona/raport-pozaapteczny-obrot-lekami-otc)."

20 czerwca br. podczas zgromadzenia ogólnego, które odbyło się w Hiszpanii, Grupa Farmaceutyczna Unii Europejskiej wybrała Michała Byliniaka na prezydenta PGEU w 2019 r. Jego zastępcą został Thanasis Papathanassis, z Panhellenic Pharmaceutical Association (PFS).

Zapraszamy do lektury całego artykułu na stronie NIA :  MICHAŁ BYLINIAK PREZYDENTEM PGEU W 2019 R.

Szanowni Państwo,

Ośrodek Szkolenia Podyplomowego Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego zaprasza farmaceutów do udziału w BEZPŁATNYM  kursie dokształcającym w ramach szkolenia ciągłego:

Kurs “ ANTYBIOTYKOTERAPIA W SCHORZENIACH OCZU”


23 czerwca 2018, godz. 8:30 
Wydział Farmaceutyczny z OML 
Al. gen. J. Hallera 107, Gdańsk

UDZIAŁ W KURSIE JEST BEZPŁATNY (liczba miejsc jest ograniczona)

Warunkiem otrzymania certyfikatu na punkty twarde w dniu kursu jest: zgłoszenie swojej rejestracji na 5 dni przed rozpoczęciem, uczestnictwo w kursie oraz oddanie prawidłowo wypełnionego testu.

Szczegółowe informacje znajdą Państwo na stronie:

www.ospwf.gumed.edu.pl

Rejestracja uczestników odbywa się on-line na stornie:

www.szkoleniezawodowe.gumed.edu.pl

Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w kursie.

 

Szanowni Państwo,

Zapraszamy do zapoznania się z ogłoszeniami o naborze do pracy w Wydziale Gospodarki Lekami POW NFZ.

Specjalista w wydziale gospodarki lekami

Starszy specjalista w wydziale gospodarki lekami