Wyszukiwarka

indeks

 

indeks

 

 

 

Logowanie

Rejestracja jest niezbędną czynnością, abyś mógł dodać ogłoszenie w zakładce "Praca"
Wykonane przez:

Od 1 stycznia 2018 r. wchodzą w życie przepisy wprowadzające opłatę recyklingową, która będzie pobierana od przedsiębiorców prowadzących jednostki handlu detalicznego lub hurtowego, w której są oferowane lekkie torby na zakupy z tworzywa sztucznego przeznaczone do pakowania produktów oferowanych w tej jednostce.

Apteki będą miały obowiązek doliczać do każdej jednorazowej torebki foliowej
20 groszy (0,20 zł) opłaty recyklingowej (Dz.U. 2017.2389).

Opłatę tę będą następnie przekazywać do budżetu państwa do 15 marca następnego roku, przy czym w podatkach dochodowych z chwilą pobrania przedmiotowa opłata recyklingowa będzie zaliczana do przychodów (art. 14 ust. 2 pkt 18 ustawy PIT i art. 12 ust. 1 pkt 11 ustawy CIT).

Opłata recyklingowa będzie uznawana za koszt uzyskania przychodów z chwilą jej wniesienia przez przedsiębiorcę do budżetu państwa. Stanowią o tym art. 22 ust. 1aa ustawy PIT oraz art. 15 ust 1aa ustawy CIT.

Zgodnie z komunikatem Ministerstwa Finansów opublikowanym 22 grudnia br.
na stronie internetowej MF, opłata recyklingowa jest wliczana do podstawy opodatkowania
z tytułu tej dostawy opodatkowanej VAT ze stawką 23%

 

Ciąg dalszy artykułu :Opłata recyklingowa

GDAŃSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY ZAPRASZA NA BEZPŁATNE KURSY EDUKACYJNE DLA FARMACEUTÓW

Ośrodek Szkolenia Podyplomowego (OSzP) Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego kolejny rok proponuje farmaceutom możliwość zdobywania tzw. „twardych” punktów poprzez uczestnictwo w szkoleniach ciągłych, zakończonych testem sprawdzającym wiedzę. Oferta szkoleniowa skierowana jest do osób posiadających tytuł zawodowy magistra farmacji. Kursy organizowane są we współpracy z wykładowcami z Wydziału Lekarskiego i lekarzami praktykami. Zajęcia odbywać się będą w salach wykładowych Wydziału Farmaceutycznego GUMed przy ul. Hallera 107. Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zarejestrowania się na listę uczestników w systemie na stronie internetowej:

www.szkoleniezawodowe.gumed.edu.pl.

Zachęcamy do wybrania interesujących Państwa szkoleń i zarezerwowania sobie wolnych sobót na zdobywanie punktów edukacyjnych. Zapisy na kursy przeprowadzane będą drogą elektroniczną, poprzez powyżej podaną stronę internetową W przypadku kiedy farmaceuta, pragnący zapisać się on-line na kurs, nie posiada dostępu do Extranetu lub poczty GUMed (loginy z czasów studenckich) oraz nie zakładał jeszcze konta w systemie szkoleń zawodowych może takie konto założyć. Na stronie podany jest sposób uzyskania loginu do rejestracji w systemie. Uczestnictwo w proponowanych przez GUMed kursach jest bezpłatne. Jednocześnie informujemy, że OSzP zastrzega sobie prawo odwołania kursu najpóźniej 5 dni przed zaplanowanym dniem jego przeprowadzenia.

Informacje dotyczące kursów organizowanych w ramach szkoleń ciągłych, specjalizacji oraz studiów podyplomowych, znajdziecie Państwo w tabeli poniżej oraz na stronie internetowej:

www.ospwf.gumed.edu.pl

Ośrodek Szkolenia Podyplomowego
Wydział Farmaceutyczny z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej
Gdański Uniwersytet Medyczny adres: Al. Gen. J. Hallera 107, 80-416 Gdańsk

Kierownik dr hab. n. farm. Piotr Kowalski, prof. nadzw.

wishes 1

Szanowni Państwo,

Informujemy, że 27 grudnia 2017 r. biuro Gdańskiej Okręgowej Izby Aptekarskiej będzie nieczynne.

 

Z przykrością informujemy, że zmarła mgr farm. Stefania Paulina Gdaniec, wieloletnia właścicielka i kierowniczka apteki "Ratuszowa" w Gdańsku przy ul. Długiej, opiekunka zbiorów muzealnych PTFarm o/Gdańsk, uhonorowana za zasługi dla PTFarm medalem im. Ignacego Łukasiewicza.

Msza żałobna w Sanktuarium Matki Boskiej Brzemiennej odbędzie się w Gdańsku
Matemblewie w sobotę 23 grudnia 2017 r o godz. 10.00