Wyszukiwarka

indeks

 

indeks

 

 

 

Logowanie

Rejestracja jest niezbędną czynnością, abyś mógł dodać ogłoszenie w zakładce "Praca"
Wykonane przez:

Szanowni Państwo,

Polskie Towarzystwo Farmaceutyczne Oddział w Gdańsku oraz Katedra i Zakład Chemii Farmaceutycznej

zapraszają na zebranie naukowo-szkoleniowe, które odbędzie się w dniu

19 lipca 2018 r. (czwartek), o godz. 11.00,
w Aptece Szkoleniowej Wydziału Farmaceutycznego z OML,
Al. Gen. J. Hallera 107 w Gdańsku

Więcej informacji: Zebranie naukowo-szkoleniowe

W związku z wprowadzonym Centralnym Rejestrem Farmaceutów prosimy Członków GOIA o podanie (telefonicznie: 58-341-16-74 lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) numeru PESEL do 14 lipca 2018r. Dotyczy farmaceutów, którzy uzyskali prawo wykonywania zawodu przed rokiem 2004.
Więcej informacji: Pismo w sprawie PESELI i PWZ

 

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, że został opublikowany najnowszy numer Przeglądu Farmaceutycznego. Znajdą go Państwo w zakładce PRZEGLĄD FARMACEUTYCZNY, lub klikając w poniższy link:

PRZEGLĄD FARMACEUTYCZNY MARZEC-CZERWIEC 2018

Ponadto decyzją Zjazdu będzie drukowanych 100 egzemplarzy PF. Farmaceutów chętnych do otrzymania wersji drukowanej prosimy o wysyłanie zgłoszeń na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Warunkiem otrzymania Przeglądu jest terminowe opłacanie składek członkowskich. Decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Drodzy Państwo,

Informujemy, że karty sportowe FitSport i FitProfit na miesiąc lipiec są do odbioru w siedzibie GOIA.

W przypadku odbierania kart przez osoby trzecie, bardzo prosimy o upoważnienie pisemne lub przesłane na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zapraszamy!

Szanowni Państwo,

Ministerstwo Zdrowia w ubiegłych latach pochyliło się nad kwestią leków sprzedawanych poza aptekami i rozpoczęło prace nad projektem ustawy wprowadzającej ograniczenia, po czym w sierpniu 2017 wstrzymało działania uzasadniając ten krok negatywnym wpływem na opłacalność prowadzenia małych placówek handlowych. Racje ekonomiczne przeważyły więc nad bezpieczeństwem pacjentów.

Stowarzyszenie Leki Tylko z apteki przygotowało i wydało obszerny raport, pt. „Pozaapteczny obrót lekami OTC”. Wnioski z raportu są niepokojące.

Jak wynika z danych przytoczonych w raporcie, średni przychód ze sprzedaży leków w jednym punkcie sprzedaży pozaaptecznej to ok. 390 zł miesięcznie, natomiast marża przeciętnego punktu sprzedaży z tytułu handlu lekami w skali miesiąca wynosi 90 zł. Nie ma więc uzasadnienia teza Ministerstwa Zdrowia, zgodnie z którą z powodu ewentualnych ograniczeń handlu lekami OTC niektóre placówki handlowe mogłyby zbankrutować.

Tymczasem pacjenci kupujący leki w aptekach mogą liczyć nie tylko na fachowa poradę, ale często i na lepsze ceny kupowanych preparatów. Jak czytamy w raporcie – średnia cena jednej tabletki leku przeciwbólowego na bazie ibuprofenu wynosi 47 gr, natomiast w sklepach ogólnodostępnych kształtuje się ba poziomie 58 gr. Także średnia cena jednej tabletki leku na bazie paracetamolu w aptekach wynosi 28 gr i jest znacząco niższa od ceny na rynku pozaaptecznym (40 gr za tabletkę).

Raport oraz list otwarty do Ministra Zdrowia są dostępne na stronie Stowarzyszenia Leki Tylko z Apteki, w zakładce „Kampanie” (www.lekitylkozapteki.pl/strona/raport-pozaapteczny-obrot-lekami-otc)."