Wyszukiwarka

indeks

 

indeks

 

 

 

Logowanie

Rejestracja jest niezbędną czynnością, abyś mógł dodać ogłoszenie w zakładce "Praca"
Wykonane przez:

Szanowni Państwo,

Zapraszamy na posiedzenie naukowe, które odbędzie się w dniu  25.04.2018 r. w godz. 16.30 – 19.00 w Qubus Hotel Gdańsk, ul. Chmielna 47.

UDZIAŁ W SZKOLENIU JEST BEZPŁATNY

Za uczestnictwo w konferencji przewidzianych jest 6 punktów miękkich edukacyjnych w ramach szkoleń ciągłych.
( 2 punkty - Gdańska Okręgowa Izba Aptekarska, oraz 4 punkty - Uniwersytet Medyczny w Lublinie)

Zgłoszenia (Imię, Nazwisko, Apteka) przyjmowanesą telefonicznie pod numerem 506-027-613 lub na adres e- mail : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Więcej informacji: Zaproszenie

Szanowni Państwo,

  W związku z zakończoną procedurą arbitrażową (Art. 31) dotycząca stosowania produktów leczniczych zawierających flupirtynę, w imieniu firmy Teva Pharmaceuticals Polska Sp. z o.o. zwracam się z prośbą o zamieszczenie na stronie internetowej Izby Aptekarskiej treści bezpośredniego komunikatu do fachowych pracowników ochrony zdrowia dotyczącego produktu leczniczego KATADOLON zawierającego substancję czynną flupirtynę.

  Zarówno treść komunikatu jak i sposób dystrybucji zostały uzgodnione z Urzędem Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

    Podsumowanie najważniejszych informacji dotyczących DHPC:

  • Nazwa handlowa produktu zawierającego flupirtynę posiadającego pozwolenie na dopuszczenie do obrotu na terytorium Polski: KATADOLON; 100 mg; kapsułki twarde.
  • Z uwagi na ryzyko uszkodzenia wątroby, stosunek korzyści do ryzyka dla produktów leczniczych zawierających flupirtynę nie jest korzystny.
  • W rezultacie, pozwolenia na dopuszczenie do obrotu leków zawierających flupirtynę zostaną wycofane, a preparaty nie będą już dostępne na rynku Unii Europejskiej (UE).
  • Produkt leczniczy na terytorium Polski (nazwa handlowa: Katadolon, 100 mg, kapsułki twarde) decyzją Głównego Inspektora Farmaceutycznego z dnia 29.03.2018 został wycofany na terenie całego kraju.
  • Lekarze powinni dokonać weryfikacji leczenia pacjentów otrzymujących flupirtynę i wybrać odpowiednie terapie alternatywne.

Szanowni Państwo,

Już 12 kwietnia odbędzie się II posiedzenie Komisji Konkursowej V edycji Konkursu Lider Nauk Farmaceutycznych. Oznacza to, że już niebawem wyłonieni zostaną autorzy najlepszych rozpraw doktorskich zgłoszonych do tegorocznych zmagań.

Zachecamy do śledzenia aktualności związanych z konkursem na stronie www.lidernaukfarmaceutycznych.pl, na łamach „Gazety Farmaceutycznej” oraz na jej stronie na Facebooku: https://www.facebook.com/GazetaFarmaceutyczna/.

Już teraz zapraszamy także na XVII Dzień Polskiej Farmacji, w trakcie którego ogłoszeni zostaną kolejni Liderzy Nauk Farmaceutycznych. Wydarzenie odbędzie się 16 maja 2018 w Hotelu Airport Okęcie przy ulicy Komitetu Obrony Robotników 24 w Warszawie.

Z wyrazami szacunku,

Wojciech Pietras

Koordynator V edycji Konkursu Lider Nauk Farmaceutycznych

Termin: 19.05.2018 (sobota)
Miejsce: Gdańsk, Hotel Scandic ul.Podwale Grodzkie 9
Rozpoczęcie: 9:00, Zakończenie: 14:00

TEMATYKA:

2018' Nowe wyzwania w zarządzaniu apteką:
1. E-Recepta
2. ZSMOPL-narzędzia antywywozowe:
3. Nowoczesne narzędzie w opiece farmaceutycznej - Lekolepki
4. Wykorzystanie narzędzi IT w zarządzaniu magazynem: towary nierotujące, krótkie daty ważności.

Za udział w szkoleniu jego uczestnicy otrzymują 4 „miękkie” punkty edukacyjne (przyznane przez Naczelną Izbę Aptekarską)

Zapisy na stronie www.aptekarska.pl
Serdecznie zapraszamy!

Szanowni Państwo

Stowarzyszenie Leki tylko z Apteki prowadzi kampanię:
STOP kłamstwom w internetowym handlu „lekami”, w której pokazuje jak bezradny jest pacjent wobec nieuczciwych producentów pseudo-leków dostępnych w internecie.

 Urzędy państwowe powołane do ochrony pacjentów nie dają sobie rady
z powstrzymaniem tego procederu. Jak wygląda poszukiwanie instytucji, która skutecznie zajmie się sprawą zobaczą Państwo na stronie: www.lekitylkozapteki.pl.

Do kampanii dołączył AdBuster - znany youtuber, nagrywając specjalny film poświęcony naszej akcji. Cieszy się on ogromną popularnością w internecie, zapraszamy do obejrzenia (film ma 9 minut).

Film do zobaczenia tutaj: https://www.facebook.com/stowarzyszenieLTzA/posts/1517994095174215

lub   https://www.youtube.com/watch?v=RgDY2_graAo&t=181s

Zapraszamy do śledzenia naszej akcji.

Zarząd Stowarzyszenia

Leki Tylko z Apteki