Wyszukiwarka

indeks

 

indeks

 

 

 

Logowanie

Rejestracja jest niezbędną czynnością, abyś mógł dodać ogłoszenie w zakładce "Praca"
Wykonane przez:

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z informacjami na temat Spływu Kajakowego Aptekarzy:

INFORMACJE

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem :

Marek Tomków: Specjalnie dla PharmaNET-u bajka o Czerwonym Kapturku

W ostatnich, upalnych dniach pojawił się pomysł dostarczania leków na receptę przez internet dla osób niepełnosprawnych. Natychmiast ochoczo poparty przez ZPA Pharma NET, BCC, Lewiatana i ZPP. Komunikaty tychże organizacji zawsze czytam z uwagą, nie inaczej było i teraz. Z zainteresowaniem wsłuchuję się w argumentację czterech organizacji, z których co najmniej trzy nie zatrudniają ani jednego farmaceuty i nie zrealizowały ani jednej recepty. Apel bezkrytycznie popiera handel internetowy lekami dostępnymi na receptę. Pharma NET poparł poprawkę, która dopuszczała sprzedaż leków popularnie zwanymi „narkotykami”, dawała do ręki kurierów leki psychotropowe, leki zawierające substancje określane jako trucizny, przeciwpadaczkowe, leki, których przechowywanie wymaga szczególnych warunków transportu np. wrażliwych na temperatury insulin. Nie zastanowili się co się stanie z pacjentem chorym na nowotwór, do którego lek nie dotrze na czas, bo po drodze wypadnie „sześciu króli”.

CIĄG DALSZY ARTYKUŁU: http://www.nia.org.pl/2018/07/24/marek-tomkow-specjalnie-dla-pharmanet-u-bajka-o-czerwonym-kapturku/

Zapraszamy do zapoznania się z komunikatem Narodowego Funduszu Zdrowia w sprawie korekt danych sprawozdawanych w okresie rozliczeniowym, w przypadku dokonania zwrotu leko,ujętego w decyzji Głownego Inspektora Farmaceutycznego o wycofaniu serii produktów leczniczych z obrotu.

KOMUNIKAT 1

Link do komunikatu DGL: http://www.nfz.gov.pl/aktualnosci/aktualnosci-centrali/komunikat-dgl,7177.html

 

COK - biuro rachunkowe

Obsługa księgowa małych, średnich i dużych firm
(pełna rachunkowość podatkowa, księga przychodów i rozchodów, ryczałt).
Rozliczenia VAT
Pełna obsługa kadrowo-płacowa
Doświadczenie w obsłudze działalności aptecznej.

 

Tel. kontaktowy: 883-315-010
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

Obowiązek rejestracji w BDO - dotyczy właściciela apteki

 Dnia 24 lipca 2018 roku upływa termin uzyskania wpisu do rejestru BDO, czyli do „Bazy danych o produktach i opakowaniach oraz o gospodarce odpadami” (www.bdo.mos.gov.pl).

Obowiązek rejestracji dotyczy każdego wytwórcy odpadów, który wytwarza odpady medyczne i weterynaryjne, pomimo, iż wcześniej nie musiał posiadać zezwolenia na wytwarzanie odpadów lub zezwolenia na gospodarowanie tymi odpadami.

Wpisu do rejestru na wniosek dokonuje marszałek województwa, właściwy ze względu na miejsce zamieszkania lub siedzibę podmiotu.

Wniosek o wpis do rejestru BDO (podmioty- m.in. apteki, lekarze, przychodnie, szpitale oraz inne podmioty wprowadzające odpady na rynek)- wypełniają tylko Dział I wraz

z oświadczeniem należy przesłać pocztą lub złożyć osobiście w Urzędzie Marszałkowskim. Wniosek o wpis do rejestru nie podlega opłacie.

Urząd w terminie do 30 dni rozpatruje wniosek i przesyła zawiadomienie o nadaniu numeru rejestrowego i utworzeniu indywidualnego konta w bazie danych wraz z hasłem dostępu do portalu. Po otrzymaniu hasła należy zalogować się do portalu w ciągu 30 dni, w przeciwnym razie hasło wygaśnie.

Nadany numer rejestracyjny powinien być umieszczany na dokumentach związanych z gospodarką odpadami np. na karcie ewidencji i przekazania odpadów.

Wszelkie informacje i formularze dostępne są na stronie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego:

https://bip.pomorskie.eu/a,58843,rejestr-podmiotow-wprowadzajacych-produkty-produkty-w-opakowaniach-i-gospodarujacych-odpadami-art-49.html

Wzory oświadczenia i wniosku: BDO-WZORY