Wyszukiwarka

indeks

 

indeks

 

 

 

Logowanie

Rejestracja jest niezbędną czynnością, abyś mógł dodać ogłoszenie w zakładce "Praca"
Wykonane przez:

Szanowni Państwo,

Informujemy, że po dłuższej przerwie został opublikwany najnowszy numer Przeglądu Farmaceutycznego. Znajdą go Państwo w zakładce PRZEGLĄD FARMACEUTYCZNY, lub klikając w poniższy link:

PRZEGLĄD FARMACEUTYCZNY : PAŹDZIERNIK 2016- LUTY 2018

Zapraszamy do lektury!

       Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy na Pierwszy Ogólnopolski bieg "Recepta na zdrowie".
Zapisy do biegu mają charakter otwarty, a specjalną kategorię uczestników utworzą farmaceuci z całej Polski, rywalizujący o pierwszy tytuł Mistrza Polski.
Szczegółowe informacje i linki do zapisów na stronie www.receptanazdrowie.net.pl
 
 
 

Polskie Towarzystwo Farmaceutyczne Oddział w Gdańsku oraz Katedra i Zakład Chemii Analitycznej GUMed

 zapraszają  na zebranie naukowo-szkoleniowe, które odbędzie się w dniu

 15 marca (czwartek) 2018 r.

 w Sali wykładowej nr 2 Wydziału Farmaceutycznego z OML,

Al. Gen. J. Hallera 107 w Gdańsku  godz. 12.15

 W programie wykład (w jęz. angielskim) pt. "Plant biodiversity: phytochemicals and health"

 Wykładowca: nauczyciel akademicki z Uniwersytetu w Bari (Włochy) Maria Pia Argentieri, Ph. D.

 Universita degli Studi di Bari  Department of Pharmacy - Drug Sciences

 Uczestnicy spotkania otrzymają 2 punkty edukacyjne.

 Serdecznie zapraszamy!

Centrum Informacji Aptecznej pozwala na dokładną analizę najbliższego otoczenia apteki na poziomie produktu, kategorii, magazynu wraz z analizą cen. W załączeniu  broszura prezentującą te rozwiązanie by pomóc w osiaganiu lepszych wyników.

Centrum Informacji Aptecznej

W związku z opublikowanym 8 marca br. rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 20 lutego 2018 r. w sprawie ciągłych szkoleń farmaceutów zatrudnionych w aptekach lub hurtowniach farmaceutycznych (Dz.U. z 2018 poz.499), oraz informacją o rzekomym ograniczeniu możliwości zdobywania punktów edukacyjnych, Naczelna Izba Aptekarska przekazuje następujące wyjaśnienia:

 

Wchodzące w życie przepisy określające sposoby zdobywania punktów edukacyjnych nie uległy zmianie i brzmią identycznie od kilkunastu lat. Czytając nakaz zdobywania punktów w drodze wykładów, seminariów i ćwiczeń należy pamiętać, że rozporządzenie pozwala realizować je z zastosowaniem nowoczesnych metod dydaktycznych, adekwatnych do przedmiotu oraz celu kursu, w szczególności z uwzględnieniem internetowych programów edukacyjnych.

 

Farmaceuta odbywa kursy, o których mowa, zgodnie z ramowym programem kursów, obejmującym efekty kształcenia opracowane przez zespół ekspertów powołanych przez dyrektora Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego, zwanego dalej „CMKP”.

 

W praktyce oznacza to, że szkolenia odbywające się w formie internetowych programów edukacyjnych będą uznawane przez okręgowe izby aptekarskie, na takich samych zasadach, jak miało to miejsce dotychczas. Szkolenia za pomocą nowoczesnych metod komunikacji, to jedna z coraz częściej wybieranych form kształcenia farmaceutów - utrzymanie tej formy kształcenia jest kwestią bezdyskusyjną.

 

W dobie informatyzacji, kiedy najtrudniejsze operacje neuro czy kardiochirurgiczne transmitowane są przez internet, stanowiąc materiał szkoleniowy, nakazywanie farmaceutom powrotu do sal wykładowych, stanowiłoby niczym nieuzasadnione utrudnienia w dostępie do powszechnej wiedzy. O popularności i potrzebie szkoleń realizowanych jako internetowe programy edukacyjne świadczą poniższe statystyki tylko jednego z portali prowadzącego szkolenia w tym trybie:

 

  • Liczba wszystkich użytkowników w systemie: 26274
  • Liczba aktywnych użytkowników w systemie (biorących udział w co najmniej jednym kursie): 23702
  • Zalogowanych w ciągu ostatniego tygodnia: 1818
  • Zalogowanych w ciągu ostatniego miesiąca: 3561

 

Liczba certyfikatów na punkty twarde wydana w ostatnim zakończonym okresie edukacyjnym sięga blisko 100 tysięcy. W wielu przypadkach uzyskanie tych punktów przez farmaceutów, zwłaszcza w mieszkających z dala od jednostek szkolących, nie byłoby możliwe.

 Mając na uwadze powyższe jeszcze raz podkreślamy, że wszystkie certyfikaty wydane przez jednostki szkolące były i są akceptowane przez okręgowe izby aptekarskie, jako element realizacji programy szkoleń ciągłych farmaceutów.