Mistrzostwa Polski Farmaceutów w Narciarstwie Alpejskim
Karpacz 2009

Jak co roku o tej porze Dolnośląska Izba Aptekarska zaczyna wraz ze współorganizatorami przygotowania do mistrzostw narciarskich dla farmaceutów z całej Polski i ich rodzin. Celem naszych wspólnych działań jest integracja środowiska aptekarskiego z różnych regionów Polski, ale także wspaniała zabawa, podczas której można podszkolić umiejętności narciarskie, uczestniczyć w zawodach profesjonalnie przygotowanych, a także pobawić się w gronie przyjaciół i miłośników narciarstwa. Na tym etapie niestety nigdy nie wiadomo, czy w planowanym przez nas terminie aura będzie sprzyjać organizatorom i uczestnikom, czy spłata im figla tworząc ekstremalne warunki, ale miejmy nadzieję, że wszystko się uda..
1.    Termin zawodów: 10 stycznia 2009 r., rozpoczęcie o godz. 10.00 (od godz. 9.00 rejestracja i wydawanie numerów startowych).
2.    Miejsce zawodów: stok „Karpatka-Panorama” przy ul. Myśliwskiej w Karpaczu, wyłącznie do dyspozycji uczestników mistrzostw, sztucznie naśnieżany w razie potrzeby. Uwaga: miejsce zawodów może ulec zmianie.
3.    Organizacja sportowa – firma "Horyzont" z Karpacza.
4.    Spotkanie integracyjne przed zawodami, w piątek 9 stycznia 2009r. w „Chacie Karkonoskiej” w Karpaczu (ul. Wolna 4) o godz. 19.00. Wstęp i muzyka bez opłaty. Jedzenie i picie we własnym zakresie. Tam rozdanie numerów startowych dla obecnych i ostatnie komunikaty związane z zawodami.
5.    Spotkanie po nartach i uroczyste zakończenie zawodów – „Chata Karkonoska”, godz. 18.00.

Informacje szczegółowe
Deklarując swój udział w Mistrzostwach (tzn. w zawodach narciarskich i imprezie wieczornej w Chacie Karkonoskiej) uczestnicy dokonują wpłaty w kwocie: 40,- zł farmaceuta i 60,- zł każda osoba towarzysząca (także uczestnicząca tylko w imprezie wieczornej) na konto Dolnośląskiej Izby Aptekarskiej:
Bank Polskiej Spółdzielczości SA O/Wrocław
nr 33 1930 1073 2009 0900 4949 0001
z dopiskiem Narty 2009.
Potwierdzenie wpłaty wraz z pisemnym zgłoszeniem uczestnictwa bardzo prosimy wysyłać do dnia 5 stycznia 2009 r. (późniejsze zgłoszenia nie będą mogły być przyjęte!) na adres: Dolnośląska Izb Aptekarska, 50-333 Wrocław, ul. Matejki 6 lub faxem: 0713211877 lub mailem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Zgłoszenie winno zawierać:
·    imię i nazwisko farmaceuty zgłaszającego swój udział oraz jednej osoby towarzyszącej biorącej udział w zawodach, a także wszystkich osób biorących udział w imprezie wieczornej w Chacie Karkonoskiej (z zaznaczeniem ilu jest farmaceutów) – dane potrzebne do ustalenia najliczniejszej rodziny farmaceutycznej;
·    rok urodzenia wszystkich (będziemy wyróżniać seniora i najmłodszego zawodnika)
·    przynależność do Izby Aptekarskiej;
·    adres zamieszkania;
·    kontakt: telefon kom., e-mail.
Przebieg zawodów:
·    farmaceuci – dwa przejazdy z podziałem na: panie, panowie i kategorie wiekowe: do 40 lat i powyżej 40 lat
·    W razie niekorzystnych warunków atmosferycznych (mało śniegu) lub czasowych – drugi przejazd będzie tylko dla zawodników zajmujących 6 pierwszych miejsc;
·    przyjaciele farmacji – jeden przejazd bez podziału na grupy.

Dojazd do Karpacza i zakwaterowanie pozostaje w gestii uczestników. Informacje na temat miejsca zawodów, wyboru miejsca zakwaterowania i Chaty Karkonoskiej, można znaleźć na stronie internetowej: www.karpacz.pl
W pobliżu Chaty Karkonoskiej znajdują się (w kolejności wg cen): hotele „Karkonosze” i „Ariston”, Willa Casino, hotelik „Pod Wozem”, pensjonaty „Jędruś”, „Klaudia” i „Iwona” oraz D. W. „Leśnik”.
Zapraszam serdecznie do wspólnej zabawy w imieniu wszystkich organizatorów mistrzostw.
Maria Chmielewska – redaktor biuletynu DIA „Pharmakon”


W dniach 25 - 28 czerwca 2009 r. odbędzie się XVIII Sympozjum Historii Farmacji Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego, pt. „Muzealnictwo farmaceutyczne" (Ciechocinek- Bydgoszcz).

Organizator główny: - Sekcja Historii Farmacji Oddziału Bydgoskiego PTFarm. Współorganizatorzy: - Muzeum Okręgowe im. L. Wyczółkowskiego w Bydgoszczy

                              - Pomorsko - Kujawska Okręgowa Izba Aptekarska.

Pełen koszt uczestnictwa: 600 zł. Wpisowe w wysokości 100 zł należy wpłacić na konto Zarządu Głównego PTFarm (podane niżej) z dopiskiem XVIII Sympozjum Historii Farmacji PTFarm - Ciechocinek. Ostateczny termin wpłaty wpisowego: 31 stycznia 2009 r. Tematy oraz abstrakty wystąpień w języku polskim i angielskim lub niemieckim należy zgłaszać pod adres: Pomorsko - Kujawska OIA ul. Kościuszki 15a/4, 85 - 079 Bydgoszcz z dopiskiem XVIII Sympozjum Historii Farmacji PTFarm - Ciechocinek lub drogą elektroniczną: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z tym samym dopiskiem. Dalsze informacje w następnym komunikacie.

Nr konta Zarządu Głównego PTFarm:

Polskie Towarzystwo Farmaceutyczne

 Millennium S.A.

29 1160 2202 0000 0000 2770 0281

z dopiskiem XVIII Sympozjum Historii Farmacji PTFarm - Ciechocinek


                                                                    mgr farm. Alina Piotrowska

                                                                             Przewodnicząca

                                                   Sekcji Historii Farmacji Oddziału Bydgoskiego PTFarm
Polskie Towarzystwo Farmaceutyczne
Oddział w Gdańsku
zaprasza na

zebranie naukowo-szkoleniowe, które odbędzie się w dniu
16 grudnia 2008 r. (wtorek), o godz. 17.15

w Audytorium Maksimum (dużej sali wykładowej) Wydziału Farmaceutycznego AMG
(Gdańsk, al. Gen. J. Hallera 107).

Uczestnicy spotkania otrzymują 2 punkty edukacyjne

W programie wykład n.t.
„Metabolomika jako narzędzie w poszukiwaniu nowych biomarkerów chorób nowotworowych”
Prowadzenie – dr hab. n. farm. Michał Markuszewski

                         
Prezes
Dr farm. Piotr Kowalski
BIULETYN INFORMACYJNY
AKADEMII MEDYCZNEJ W GDAŃSKU
08.12.08/74


Politechnika Gdańska Wydział Zarządzania i Ekonomii    
       ogłasza nabór na:        
Studia Podyplomowe (II edycja)
ZARZĄDZANIE APTEKĄ
Marzec 2009 – październik 2010  

Studia skierowane są do absolwentów szkół wyższych będących pracownikami, właścicielami lub kierownikami aptek, chcących poszerzyć wiedzę z zakresu efektywnego prowadzenia przedsiębiorstwa jakim jest apteka
Studia wyposażają słuchaczy w praktyczną wiedzę z zakresu: zarządzania małą firmą, zarządzania finansami, marketingu i analizy rynku, rynku finansowego oraz najnowszych produktów finansowych oraz Funduszy Strukturalnych na lata 2007-2013 (wraz z praktyczną informacją jak skonstruować wniosek o przyznanie środków pomocowych).
W ramach studium prowadzone będą następujące przedmioty: podstawy funkcjonowania gospodarki rynkowej,  podstawy organizacji i zarządzania, zarządzanie małą firmą, marketing apteczny, analiza rynku, negocjacje w biznesie, komunikacja interpersonalna, podstawy finansów przedsiębiorstwa, zarządzania finansami apteki, relacje z instytucjami finansowymi, elementy prawa, konstruowanie wniosków do Funduszy Europejskich.

Studia trwają dwa semestry (180 godzin), zajęcia odbywać się będą
w soboty i w niedzielę raz lub dwa razy w miesiącu.

           Informacje i zgłoszenia:
Wydział Zarządzania i Ekonomii, siedziba ul. Traugutta 79, pokój 518
                      Tel: 058 347-22-70; fax: 058 347-24-53,
               e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
          lub bezpośrednie u kierownika studium:
        Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; www.zie.pg.gda.pl
                                                     
      ZAPRASZAMY!!