Wyszukiwarka

indeks

 

indeks

 

 

 

Logowanie

Rejestracja jest niezbędną czynnością, abyś mógł dodać ogłoszenie w zakładce "Praca"
Wykonane przez:

Szanowni Państwo,

Ministerstwo Zdrowia w ubiegłych latach pochyliło się nad kwestią leków sprzedawanych poza aptekami i rozpoczęło prace nad projektem ustawy wprowadzającej ograniczenia, po czym w sierpniu 2017 wstrzymało działania uzasadniając ten krok negatywnym wpływem na opłacalność prowadzenia małych placówek handlowych. Racje ekonomiczne przeważyły więc nad bezpieczeństwem pacjentów.

Stowarzyszenie Leki Tylko z apteki przygotowało i wydało obszerny raport, pt. „Pozaapteczny obrót lekami OTC”. Wnioski z raportu są niepokojące.

Jak wynika z danych przytoczonych w raporcie, średni przychód ze sprzedaży leków w jednym punkcie sprzedaży pozaaptecznej to ok. 390 zł miesięcznie, natomiast marża przeciętnego punktu sprzedaży z tytułu handlu lekami w skali miesiąca wynosi 90 zł. Nie ma więc uzasadnienia teza Ministerstwa Zdrowia, zgodnie z którą z powodu ewentualnych ograniczeń handlu lekami OTC niektóre placówki handlowe mogłyby zbankrutować.

Tymczasem pacjenci kupujący leki w aptekach mogą liczyć nie tylko na fachowa poradę, ale często i na lepsze ceny kupowanych preparatów. Jak czytamy w raporcie – średnia cena jednej tabletki leku przeciwbólowego na bazie ibuprofenu wynosi 47 gr, natomiast w sklepach ogólnodostępnych kształtuje się ba poziomie 58 gr. Także średnia cena jednej tabletki leku na bazie paracetamolu w aptekach wynosi 28 gr i jest znacząco niższa od ceny na rynku pozaaptecznym (40 gr za tabletkę).

Raport oraz list otwarty do Ministra Zdrowia są dostępne na stronie Stowarzyszenia Leki Tylko z Apteki, w zakładce „Kampanie” (www.lekitylkozapteki.pl/strona/raport-pozaapteczny-obrot-lekami-otc)."

20 czerwca br. podczas zgromadzenia ogólnego, które odbyło się w Hiszpanii, Grupa Farmaceutyczna Unii Europejskiej wybrała Michała Byliniaka na prezydenta PGEU w 2019 r. Jego zastępcą został Thanasis Papathanassis, z Panhellenic Pharmaceutical Association (PFS).

Zapraszamy do lektury całego artykułu na stronie NIA :  MICHAŁ BYLINIAK PREZYDENTEM PGEU W 2019 R.

Szanowni Państwo,

Ośrodek Szkolenia Podyplomowego Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego zaprasza farmaceutów do udziału w BEZPŁATNYM  kursie dokształcającym w ramach szkolenia ciągłego:

Kurs “ ANTYBIOTYKOTERAPIA W SCHORZENIACH OCZU”


23 czerwca 2018, godz. 8:30 
Wydział Farmaceutyczny z OML 
Al. gen. J. Hallera 107, Gdańsk

UDZIAŁ W KURSIE JEST BEZPŁATNY (liczba miejsc jest ograniczona)

Warunkiem otrzymania certyfikatu na punkty twarde w dniu kursu jest: zgłoszenie swojej rejestracji na 5 dni przed rozpoczęciem, uczestnictwo w kursie oraz oddanie prawidłowo wypełnionego testu.

Szczegółowe informacje znajdą Państwo na stronie:

www.ospwf.gumed.edu.pl

Rejestracja uczestników odbywa się on-line na stornie:

www.szkoleniezawodowe.gumed.edu.pl

Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w kursie.

 

Szanowni Państwo,

Zapraszamy do zapoznania się z ogłoszeniami o naborze do pracy w Wydziale Gospodarki Lekami POW NFZ.

Specjalista w wydziale gospodarki lekami

Starszy specjalista w wydziale gospodarki lekami

 

Gdańska Okręgowa Izba Aptekarska i NEUCA SA zapraszają członków GOIA wraz z rodzinami na piknik, który będzie miał miejsce w Rewie
16 czerwca 2018r.
w godzinach 13:00 - 18:00

W związku z ograniczoną ilością miejsc decyduje kolejność zgłoszeń tylko na formularzu zgłoszeniowym.

 UWAGA!

REJESTRACJA ZAKOŃCZONA.

DZIĘKUJEMY!

OSOBY, KTÓRYM UDAŁO SIĘ SKUTECZNIE ZAREJESTROWAĆ OTRZYMAJĄ POTWIERDZENIE UDZIAŁU DROGĄ TELEFONICZNĄ.

NA TEREN PIKNIKU ZOSTANĄ WPUSZCZONE TYLKO OSOBY Z POTWIERDZONĄ REZERWACJĄ, ZE WZGLĘDU NA OGRANICZONĄ ILOŚĆ MIEJSC I ZAPEWNIENIE BEZPIECZEŃSTWA UCZESTNIKOM.

 

PIKNIK