Wyszukiwarka

indeks

 

indeks

 

 

 

Logowanie

Rejestracja jest niezbędną czynnością, abyś mógł dodać ogłoszenie w zakładce "Praca"
Wykonane przez:

 Szanowni Państwo,

z związku z wyycofaniem z obrotu wskazanych serii produktów leczniczych zawierających substancję czynną walsartan (valsartanum), zapraszamy do zapoznania się z poniższym komunikatem:

W związku z wycofaniem przez Głównego Inspektora Farmaceutycznego z obrotu wskazanych serii produktów leczniczych zawierających w swoim składzie substancję czynną walsartan (valsartanum), przedstawiamy następujące wyjaśnienia dla pacjentów.

Masz wątpliwości, zapytaj farmaceutę!

Nie wszystkie leki zawierające walsartan (valsartanum) pochodzą z wadliwych serii. Na rynku wciąż pozostaje wiele produktów wytworzonych na bazie tej substancji i spełniających odpowiednie standardy jakościowe. Pacjenci, którzy mają wątpliwości dotyczące przydatności zakupionego leku, mogą to zweryfikować w aptekach.

Czego możesz oczekiwać od farmaceuty? Możliwe dwa scenariusze

Jeśli okaże się, że produkt jest wadliwy, pacjent może poprosić farmaceutę o wypisanie recepty farmaceutycznej na odpowiednik danego leku (w przypadku zagrożenia zdrowia). Farmaceuta może też wydać jedno opakowanie leku na receptę bez recepty (w przypadku zagrożenia życia). W obu przypadkach pacjent nabędzie ten lek ze stuprocentową odpłatnością.
Po stwierdzeniu wadliwości produktu, farmaceuta może od razu pokierować pacjenta do lekarza, który wystawi receptę na odpowiednik leku. Z nową receptą pacjent trafia z powrotem do apteki, a farmaceuta wydaje lek.

Pacjentów prosimy o cierpliwość i zrozumienie zaistniałej sytuacji, w jakiej – nie ze swojej winy – znalazły się apteki.

Szanowni Państwo,

w związku z wycofaniem z obrotu wskazanych serii produktów leczniczych zawierających substancję czynną walsartan (valsartanum), zapraszamy do zapoznania się z artykułem:

Wycofanie z obrotu- waltarsan

Szanowni Państwo,

Polskie Towarzystwo Farmaceutyczne Oddział w Gdańsku oraz Katedra i Zakład Chemii Farmaceutycznej

zapraszają na zebranie naukowo-szkoleniowe, które odbędzie się w dniu

19 lipca 2018 r. (czwartek), o godz. 11.00,
w Aptece Szkoleniowej Wydziału Farmaceutycznego z OML,
Al. Gen. J. Hallera 107 w Gdańsku

Więcej informacji: Zebranie naukowo-szkoleniowe

W związku z wprowadzonym Centralnym Rejestrem Farmaceutów prosimy Członków GOIA o podanie (telefonicznie: 58-341-16-74 lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) numeru PESEL do 14 lipca 2018r. Dotyczy farmaceutów, którzy uzyskali prawo wykonywania zawodu przed rokiem 2004.
Więcej informacji: Pismo w sprawie PESELI i PWZ

 

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, że został opublikowany najnowszy numer Przeglądu Farmaceutycznego. Znajdą go Państwo w zakładce PRZEGLĄD FARMACEUTYCZNY, lub klikając w poniższy link:

PRZEGLĄD FARMACEUTYCZNY MARZEC-CZERWIEC 2018

Ponadto decyzją Zjazdu będzie drukowanych 100 egzemplarzy PF. Farmaceutów chętnych do otrzymania wersji drukowanej prosimy o wysyłanie zgłoszeń na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Warunkiem otrzymania Przeglądu jest terminowe opłacanie składek członkowskich. Decyduje kolejność zgłoszeń.