Wyszukiwarka

indeks

 

indeks

 

 

 

Logowanie

Rejestracja jest niezbędną czynnością, abyś mógł dodać ogłoszenie w zakładce "Praca"
Wykonane przez:

Szanowni Państwo,

Zapraszamy do zapoznania się z oświadczeniem firmy  firmy KRKA-POLSKA Sp. z o.o. dotyczącym leków Valsacor i Co-Valsacor.


W nawiązaniu do decyzji GIF dotyczących wycofania z obrotu serii różnych produktów leczniczych, zawierających substancję czynną walsartan, z powodu wystąpienia zanieczyszczenia w substancji czynnej (API), pochodzącej od wytwórcy Zhejiang Huahai Pharmaceuticals Co. Ltd. firma KRKA d.d. Novo Mesto, Słowenia, jako podmiot odpowiedzialny oraz wytwórca oświadcza, że nie kupuje i nie stosuje substancji czynnej (API) Valsartanum od producenta Zhejiang Huahai Pharmaceutical Co. w Chinach.

Produkty firmy KRKA, Valsacor i Co-Valsacor wytwarzane są zgodnie z unijnymi i międzynarodowymi standardami produkcji farmaceutycznej, o czym świadczy przyznanie certyfikatu jakości CoS (Certificate of suitability) wydanego przez Europejski Dyrektoriat Jakości Leków i Ochrony Zdrowia (EDQM) z siedzibą w Strasburgu.

W związku z powyższym firma KRKA-POLSKA sp. z o. o. zapewnia, że produkty lecznicze Valsacor oraz Co-Valsacor nie zawierają niebezpiecznego zanieczyszczenia i są całkowicie bezpieczne dla pacjentów.

Każdego dnia na świecie ponad 2 miliony pacjentów jest skutecznie leczonych produktami Valsacor i Co-Valsacor, co świadczy o ogromnym zaufaniu lekarzy od ponad 10 lat.

KRKA-POLSKA sp. z o. o. - wiodąca firma w obszarze kardiologii oraz lider rynku walsartanów, jest w pełni przygotowana na zwiększone zapotrzebowanie rynku na leki zawierające walsartan. Valsacor i Co-Valsacor są i będą dostępne w hurtowniach farmaceutycznych i aptekach na terenie całej Polski.

 

 

Szanowni Państwo,

zapraszamy do zapoznania się z komunikatem Polpharmy BH Sp. z o.o. w sprawie wycofania Vanatex i Vanatex HCT:

KOMUNIKAT POLPHARMY

 

 Szanowni Państwo,

z związku z wyycofaniem z obrotu wskazanych serii produktów leczniczych zawierających substancję czynną walsartan (valsartanum), zapraszamy do zapoznania się z poniższym komunikatem:

W związku z wycofaniem przez Głównego Inspektora Farmaceutycznego z obrotu wskazanych serii produktów leczniczych zawierających w swoim składzie substancję czynną walsartan (valsartanum), przedstawiamy następujące wyjaśnienia dla pacjentów.

Masz wątpliwości, zapytaj farmaceutę!

Nie wszystkie leki zawierające walsartan (valsartanum) pochodzą z wadliwych serii. Na rynku wciąż pozostaje wiele produktów wytworzonych na bazie tej substancji i spełniających odpowiednie standardy jakościowe. Pacjenci, którzy mają wątpliwości dotyczące przydatności zakupionego leku, mogą to zweryfikować w aptekach.

Czego możesz oczekiwać od farmaceuty? Możliwe dwa scenariusze

Jeśli okaże się, że produkt jest wadliwy, pacjent może poprosić farmaceutę o wypisanie recepty farmaceutycznej na odpowiednik danego leku (w przypadku zagrożenia zdrowia). Farmaceuta może też wydać jedno opakowanie leku na receptę bez recepty (w przypadku zagrożenia życia). W obu przypadkach pacjent nabędzie ten lek ze stuprocentową odpłatnością.
Po stwierdzeniu wadliwości produktu, farmaceuta może od razu pokierować pacjenta do lekarza, który wystawi receptę na odpowiednik leku. Z nową receptą pacjent trafia z powrotem do apteki, a farmaceuta wydaje lek.

Pacjentów prosimy o cierpliwość i zrozumienie zaistniałej sytuacji, w jakiej – nie ze swojej winy – znalazły się apteki.

Szanowni Państwo,

w związku z wycofaniem z obrotu wskazanych serii produktów leczniczych zawierających substancję czynną walsartan (valsartanum), zapraszamy do zapoznania się z artykułem:

Wycofanie z obrotu- waltarsan

Szanowni Państwo,

Polskie Towarzystwo Farmaceutyczne Oddział w Gdańsku oraz Katedra i Zakład Chemii Farmaceutycznej

zapraszają na zebranie naukowo-szkoleniowe, które odbędzie się w dniu

19 lipca 2018 r. (czwartek), o godz. 11.00,
w Aptece Szkoleniowej Wydziału Farmaceutycznego z OML,
Al. Gen. J. Hallera 107 w Gdańsku

Więcej informacji: Zebranie naukowo-szkoleniowe