Wyszukiwarka

indeks

 

indeks

 

 

 

Logowanie

Rejestracja jest niezbędną czynnością, abyś mógł dodać ogłoszenie w zakładce "Praca"
Wykonane przez:

Polskie Towarzystwo Farmaceutyczne Oddział w Gdańsku oraz Katedra i Zakład Chemii Analitycznej GUMed

 zapraszają  na zebranie naukowo-szkoleniowe, które odbędzie się w dniu

 15 marca (czwartek) 2018 r.

 w Sali wykładowej nr 2 Wydziału Farmaceutycznego z OML,

Al. Gen. J. Hallera 107 w Gdańsku  godz. 12.15

 W programie wykład (w jęz. angielskim) pt. "Plant biodiversity: phytochemicals and health"

 Wykładowca: nauczyciel akademicki z Uniwersytetu w Bari (Włochy) Maria Pia Argentieri, Ph. D.

 Universita degli Studi di Bari  Department of Pharmacy - Drug Sciences

 Uczestnicy spotkania otrzymają 2 punkty edukacyjne.

 Serdecznie zapraszamy!

Centrum Informacji Aptecznej pozwala na dokładną analizę najbliższego otoczenia apteki na poziomie produktu, kategorii, magazynu wraz z analizą cen. W załączeniu  broszura prezentującą te rozwiązanie by pomóc w osiaganiu lepszych wyników.

Centrum Informacji Aptecznej

W związku z opublikowanym 8 marca br. rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 20 lutego 2018 r. w sprawie ciągłych szkoleń farmaceutów zatrudnionych w aptekach lub hurtowniach farmaceutycznych (Dz.U. z 2018 poz.499), oraz informacją o rzekomym ograniczeniu możliwości zdobywania punktów edukacyjnych, Naczelna Izba Aptekarska przekazuje następujące wyjaśnienia:

 

Wchodzące w życie przepisy określające sposoby zdobywania punktów edukacyjnych nie uległy zmianie i brzmią identycznie od kilkunastu lat. Czytając nakaz zdobywania punktów w drodze wykładów, seminariów i ćwiczeń należy pamiętać, że rozporządzenie pozwala realizować je z zastosowaniem nowoczesnych metod dydaktycznych, adekwatnych do przedmiotu oraz celu kursu, w szczególności z uwzględnieniem internetowych programów edukacyjnych.

 

Farmaceuta odbywa kursy, o których mowa, zgodnie z ramowym programem kursów, obejmującym efekty kształcenia opracowane przez zespół ekspertów powołanych przez dyrektora Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego, zwanego dalej „CMKP”.

 

W praktyce oznacza to, że szkolenia odbywające się w formie internetowych programów edukacyjnych będą uznawane przez okręgowe izby aptekarskie, na takich samych zasadach, jak miało to miejsce dotychczas. Szkolenia za pomocą nowoczesnych metod komunikacji, to jedna z coraz częściej wybieranych form kształcenia farmaceutów - utrzymanie tej formy kształcenia jest kwestią bezdyskusyjną.

 

W dobie informatyzacji, kiedy najtrudniejsze operacje neuro czy kardiochirurgiczne transmitowane są przez internet, stanowiąc materiał szkoleniowy, nakazywanie farmaceutom powrotu do sal wykładowych, stanowiłoby niczym nieuzasadnione utrudnienia w dostępie do powszechnej wiedzy. O popularności i potrzebie szkoleń realizowanych jako internetowe programy edukacyjne świadczą poniższe statystyki tylko jednego z portali prowadzącego szkolenia w tym trybie:

 

  • Liczba wszystkich użytkowników w systemie: 26274
  • Liczba aktywnych użytkowników w systemie (biorących udział w co najmniej jednym kursie): 23702
  • Zalogowanych w ciągu ostatniego tygodnia: 1818
  • Zalogowanych w ciągu ostatniego miesiąca: 3561

 

Liczba certyfikatów na punkty twarde wydana w ostatnim zakończonym okresie edukacyjnym sięga blisko 100 tysięcy. W wielu przypadkach uzyskanie tych punktów przez farmaceutów, zwłaszcza w mieszkających z dala od jednostek szkolących, nie byłoby możliwe.

 Mając na uwadze powyższe jeszcze raz podkreślamy, że wszystkie certyfikaty wydane przez jednostki szkolące były i są akceptowane przez okręgowe izby aptekarskie, jako element realizacji programy szkoleń ciągłych farmaceutów.

 

mistrzostwa plakat page 001

Szanowni Państwo,
 
Zapraszamy na konferencję dotyczącą praktycznych aspektów opieki farmaceutycznej.
 
Rejestracja, program oraz więcej informacji na: http://opiekaodzaraz.pl Z kodem GOIA 15% rabatu na bilety!
 
W razie pytań prosimy o kontakt: 880 856 969
 
Program do pobrania : Program Konferencji oraz opis wykładów: Opis wykładów
 
reklama fdff