Wyszukiwarka

indeks

 

indeks

 

 

 

Logowanie

Rejestracja jest niezbędną czynnością, abyś mógł dodać ogłoszenie w zakładce "Praca"
Wykonane przez:

Drodzy Farmaceuci!

Poniżej zamieszczamy link do badania prowadzonego przez pracowników naukowych Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Pragniemy poinformować, iż ankieta będzie jeszcze dostępna przez najbliższy miesiąc (do końca kwietnia). Ankieta jest anonimowa, a jej wypełnienie zajmuje około 10–15 minut. Zachęcamy do wzięcia udziłu w ankiecie.

https://ankiety.cm-uj.krakow.pl/index.php/survey/index/sid/343637/newtest/Y/lang/pl

Ostatnie doniesienia naukowe wskazują, iż nasze żywienie ma ogromny wpływ zarówno na zdrowie fizyczne jak i psychiczne. Tym samym, mamy nadzieję, iż ankieta będzie również refleksją nad własnym, codziennym jadłospisem.

Szanowni Państwo,

Zapraszamy na posiedzenie naukowe, które odbędzie się w dniu  25.04.2018 r. w godz. 16.30 – 19.00 w Qubus Hotel Gdańsk, ul. Chmielna 47.

UDZIAŁ W SZKOLENIU JEST BEZPŁATNY

Za uczestnictwo w konferencji przewidzianych jest 6 punktów miękkich edukacyjnych w ramach szkoleń ciągłych.
( 2 punkty - Gdańska Okręgowa Izba Aptekarska, oraz 4 punkty - Uniwersytet Medyczny w Lublinie)

Zgłoszenia (Imię, Nazwisko, Apteka) przyjmowanesą telefonicznie pod numerem 506-027-613 lub na adres e- mail : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Więcej informacji: Zaproszenie

Szanowni Państwo,

  W związku z zakończoną procedurą arbitrażową (Art. 31) dotycząca stosowania produktów leczniczych zawierających flupirtynę, w imieniu firmy Teva Pharmaceuticals Polska Sp. z o.o. zwracam się z prośbą o zamieszczenie na stronie internetowej Izby Aptekarskiej treści bezpośredniego komunikatu do fachowych pracowników ochrony zdrowia dotyczącego produktu leczniczego KATADOLON zawierającego substancję czynną flupirtynę.

  Zarówno treść komunikatu jak i sposób dystrybucji zostały uzgodnione z Urzędem Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

    Podsumowanie najważniejszych informacji dotyczących DHPC:

  • Nazwa handlowa produktu zawierającego flupirtynę posiadającego pozwolenie na dopuszczenie do obrotu na terytorium Polski: KATADOLON; 100 mg; kapsułki twarde.
  • Z uwagi na ryzyko uszkodzenia wątroby, stosunek korzyści do ryzyka dla produktów leczniczych zawierających flupirtynę nie jest korzystny.
  • W rezultacie, pozwolenia na dopuszczenie do obrotu leków zawierających flupirtynę zostaną wycofane, a preparaty nie będą już dostępne na rynku Unii Europejskiej (UE).
  • Produkt leczniczy na terytorium Polski (nazwa handlowa: Katadolon, 100 mg, kapsułki twarde) decyzją Głównego Inspektora Farmaceutycznego z dnia 29.03.2018 został wycofany na terenie całego kraju.
  • Lekarze powinni dokonać weryfikacji leczenia pacjentów otrzymujących flupirtynę i wybrać odpowiednie terapie alternatywne.

Szanowni Państwo,

Już 12 kwietnia odbędzie się II posiedzenie Komisji Konkursowej V edycji Konkursu Lider Nauk Farmaceutycznych. Oznacza to, że już niebawem wyłonieni zostaną autorzy najlepszych rozpraw doktorskich zgłoszonych do tegorocznych zmagań.

Zachecamy do śledzenia aktualności związanych z konkursem na stronie www.lidernaukfarmaceutycznych.pl, na łamach „Gazety Farmaceutycznej” oraz na jej stronie na Facebooku: https://www.facebook.com/GazetaFarmaceutyczna/.

Już teraz zapraszamy także na XVII Dzień Polskiej Farmacji, w trakcie którego ogłoszeni zostaną kolejni Liderzy Nauk Farmaceutycznych. Wydarzenie odbędzie się 16 maja 2018 w Hotelu Airport Okęcie przy ulicy Komitetu Obrony Robotników 24 w Warszawie.

Z wyrazami szacunku,

Wojciech Pietras

Koordynator V edycji Konkursu Lider Nauk Farmaceutycznych

Termin: 19.05.2018 (sobota)
Miejsce: Gdańsk, Hotel Scandic ul.Podwale Grodzkie 9
Rozpoczęcie: 9:00, Zakończenie: 14:00

TEMATYKA:

2018' Nowe wyzwania w zarządzaniu apteką:
1. E-Recepta
2. ZSMOPL-narzędzia antywywozowe:
3. Nowoczesne narzędzie w opiece farmaceutycznej - Lekolepki
4. Wykorzystanie narzędzi IT w zarządzaniu magazynem: towary nierotujące, krótkie daty ważności.

Za udział w szkoleniu jego uczestnicy otrzymują 4 „miękkie” punkty edukacyjne (przyznane przez Naczelną Izbę Aptekarską)

Zapisy na stronie www.aptekarska.pl
Serdecznie zapraszamy!